15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ PROGRAMI
            Komite 10.07.2017 tarihinde Saat 15;00’da kaymakamlık toplantı salonunda Kaymakam Hakan ALKAN  başkanlığında toplanarak aşağıdaki kararları almıştır.
11 Temmuz 2017 Salı
  1. Saat: 10;00 Kaymakam, Belediye Başkanı, Jandarma Komutanı, Emniyet Amiri ve İlçe Müftüsünün katılımı ile  şehit kabirlerinin ziyaret edilmesi (Serinhisar, Yatağan)
14 Temmuz 2017 Cuma
  1. Saat: 10;00 Kaymakam, Belediye Başkanı, Jandarma Komutanı, Emniyet Amiri ve İlçe Müftüsünün katılımı ile  Serinhisar merkez ve Yatağan Mahallesinde bulunan şehit yakınlarına ziyaret edilmesi. (Şehit yakınlarına ziyaret esnasında gıda paketi hazırlanması İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca hazırlanacak.)
  2. Cuma namazı öncesi İlçe Müftülüğünce  tüm camilerde Kuran-ı Kerim Tilaveti ve okunan Hatm-i Şeriflerin duasının yapılması.
  3. Çarşı Camiinde Saat 12;00 dan itibaren Cuma namazı sonrasına kadar Serinhisar Belediye Başkanlığı tarafından lokma dağıtımının yapılması.
  4. Saat 20;00 da Şehit yakınları ve gazilere Kızılhisar Kalesinde İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca yemek verilmesi.
15 Temmuz 2017 Cumartesi
  1. Öğle namazı çıkışı saat 13;30’da çarşı camiinden çamlık aile parkına kadar milli birlik yürüyüşünün yapılması. Yürüyüş esnasında taşınacak Türk Bayrakları Serinhisar Belediye Başkanlığınca karşılanacak. Çevre güvenliği Emniyet Amirliğince sağlık önlemleri İlçe sağlık Müdürlüğünce karşılanacak.
  2. Saat 20;00 dan itibaren Şehit Ahmet Kabukçu parkının  Türk Bayrakları ile süslenmesi ve sahne düzenlemesi Belediye Başkanlığınca, Parka projeksiyon düzeninin hazırlanması İlçe Müftülüğünce yapılacaktır.
  3. Yatsı namazı sonrası Şehit Ahmet Kabukçu parkında Demokrasi Nöbetinin tutulması. Demokrasi Nöbetinde Kuran-ı Kerim tilaveti ilahi ve duaların okunması İlçe Müftülüğü personeli tarafından. Çevre güvenliği Emniyet Amirliğince sağlık önlemleri İlçe sağlık Müdürlüğünce karşılanacak.
  4. İlçe Müftülüğünce gece yarısı 00;13’de tüm camilerde sela okunması.
 
Hakan ALKAN               Mehmet KOBAŞ         Şevket KALKAN          Selim VURAL
Kaymakam                      Belediye Başkanı         Jandarma Komut.          Emniyet Amiri V.
 
 
 
Mustafa ALTUNPA         Dr.Volkan ERDOĞAN          Ayşe KILCI
Müftü V.                           İlçe Sağlık Md.                       Vakıf Md.